Gündem Haber Girişi: 06.08.2022 - 01:17, Güncelleme: 06.08.2022 - 01:25

Belediyenin Dağıttığı Avakadolar Aşılı Mı?

 

Belediyenin Dağıttığı Avakadolar Aşılı Mı?

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin avakado fidan dağıtımı projesi kapsamında dağıttığı avakadolar, halkta şaibeler yarattı.
Mersin Büyükşehir Belediyesinin  vatandaşa verilecek 20 adet avakado  için toplamda 600 TL talep ettiği iddia edildi. Talep edilen paranın alınması için ise banka adı, hesap numarası vs.bilgileri verirken, avakadoların aşılı veya aşısız olduğu  bilgisini vermedi. Bu Nasıl Bir Yardım? CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu avakado fidan dağıtım projesi halkta mutluluk yerine şaibe uyandırdı. Avakadoların aşılı veya aşısız olup olmadığı konusunda yöneticilerden cevap alamayan vatandaş, çareyi sosyal medya da tartışmakta buldu. Vatandaşlar eğer avakadolar aşısız ise piyasada aşısız avakado satış fiyatlarının daha ucuz olduğunu söyledi. Halk Samimi Bulmadı Bir vatandaş sosyal medya hesabından," 600÷20=30 yani   1 adet avakado 30 TL ediyor. Bu avakadolar aşılı mı yoksa aşısız mı diye soruyoruz, cevap ta yok. Paraları önden hesaba yatıralımki itiraz şansımız olmasın. Ama ya aşısızsa ve millet vazgeçerse? Çiftçiye destek olunuyor ayağından 10 liralık avakadoyu 30 iteleyemezsek düşüncesi mi?. Herhalde ondan cevap yok."diye konuştu. Aynı vatandaş belediyeyinin bu projesini samimi görmeyerek ,"Belediyenin görevi çiftçiye yardım etmekse avakado fidanlarını bedava versin. Sanayideki 5 yıldır boşa akan su patlağını onarsın."diye konuştu
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin avakado fidan dağıtımı projesi kapsamında dağıttığı avakadolar, halkta şaibeler yarattı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin  vatandaşa verilecek 20 adet avakado  için toplamda 600 TL talep ettiği iddia edildi. Talep edilen paranın alınması için ise banka adı, hesap numarası vs.bilgileri verirken, avakadoların aşılı veya aşısız olduğu  bilgisini vermedi.

Bu Nasıl Bir Yardım?

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu avakado fidan dağıtım projesi halkta mutluluk yerine şaibe uyandırdı. Avakadoların aşılı veya aşısız olup olmadığı konusunda yöneticilerden cevap alamayan vatandaş, çareyi sosyal medya da tartışmakta buldu.
Vatandaşlar eğer avakadolar aşısız ise piyasada aşısız avakado satış fiyatlarının daha ucuz olduğunu söyledi.

Halk Samimi Bulmadı

Bir vatandaş sosyal medya hesabından," 600÷20=30 yani  
1 adet avakado 30 TL ediyor. Bu avakadolar aşılı mı yoksa aşısız mı diye soruyoruz, cevap ta yok. Paraları önden hesaba yatıralımki itiraz şansımız olmasın. Ama ya aşısızsa ve millet vazgeçerse? Çiftçiye destek olunuyor ayağından 10 liralık avakadoyu 30 iteleyemezsek düşüncesi mi?. Herhalde ondan cevap yok."diye konuştu.

Aynı vatandaş belediyeyinin bu projesini samimi görmeyerek ,"Belediyenin görevi çiftçiye yardım etmekse avakado fidanlarını bedava versin. Sanayideki 5 yıldır boşa akan su patlağını onarsın."diye konuştu