Gündem (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 29.07.2022 - 15:14, Güncelleme: 29.07.2022 - 15:14

Destici'den 'sağlık çalışanları' çıkışı

 

Destici'den 'sağlık çalışanları' çıkışı

Olağanüstü toplantıya katılmayacağız, CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız
Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan BBP Genel Başkanı Destici, TBMM'nin 1 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü toplantısına katılmayacağını açıkladı. Destici, "CHP şimdi kimseyle konuşmadan, siyasi rant elde etmek için merhum Ekrem Karakaya'nın şehadeti üzerinden istismar siyaseti güdüyor" ifadelerini kullandı. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM Genel Kurulu'nun 1 Ağustos Pazartesi günkü olağanüstü toplantısına katılmayacağını belirterek, "CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Diğer partilere de tavsiyem budur. Özellikle Millet İttifakı'ndaki partilere." dedi. Partisinin Şişli’deki İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Destici, CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdığını anımsatarak şunları söyledi: "Ben katılmayacağım. CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Diğer partilere de tavsiyem budur. Özellikle Millet İttifakı'ndaki partilere. Yok, önceden CHP kendilerini bilgilendirmiş ve anlaşmışlarsa onu da açıklasınlar. Öyle bir durum olmadığı gözüküyor. CHP'nin bu çağrıyı yaparken, ne İyi Parti ile ne Saadet ile ne Demokrat Parti ile ne Gelecek ile ne DEVA’sı ile görüşmediği ortaya çıkıyor. Hadi bizle Cumhur İttifakı'ndaki bizlerle görüşmüyor. Eğer CHP’nin bu çağrısına uyarlarsa o zaman onlara şunu sorarız: Siz CHP’nin kapı kulu musunuz?" 'ÖNERİYİ DOĞRU BULMUYORUZ' Destici, TBMM'nin uzlaşmayla tatile girdiğini belirterek, şunları kaydetti: "CHP şimdi kimseyle konuşmadan, siyasi rant elde etmek için merhum Ekrem Karakaya'nın şehadeti üzerinden istismar siyaseti güdüyor. Ekrem Karakaya bizim evladımız, ailesi bizim canımız. Bizim insanımız, Kayserili, Develili, bizim insanımız. Bizim gibi milli ve manevi değerlere sahip bir aile. Dolayısıyla da bizim yüreğimiz yandı, ciğerimiz parçalandı. Onu dahi istismar eden bir CHP zihniyetiyle karşı karşıyayız. Samimiysen yapman gereken neydi? Diyecektin ki 'Kardeşim bu önerge de görüşülmeden tatile girmesine karşıyım.' deyip gerekli adımları atabilirdin, atmadın. Son gün, son hafta atmadın. CHP’nin bu önerisini doğru bulmuyoruz, yerinde bulmuyoruz, katılmayacağız. Bu şu anlama da gelmemeli. CHP bunu da malzeme yapamaz. Bugüne kadar sağlık çalışanlarıyla ilgili her konuyu en güçlü şekilde gündeme taşıdık. Sağlık çalışanlarının haklarının da her zaman savunucusu olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz ama CHP'nin istismar siyasetiyle ya da Türk Tabipleri Birliğinin iki yüzlü, Türk milletinin inanç ve kimliğine aykırı girişimleriyle değil."
Olağanüstü toplantıya katılmayacağız, CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan BBP Genel Başkanı Destici, TBMM'nin 1 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü toplantısına katılmayacağını açıkladı. Destici, "CHP şimdi kimseyle konuşmadan, siyasi rant elde etmek için merhum Ekrem Karakaya'nın şehadeti üzerinden istismar siyaseti güdüyor" ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM Genel Kurulu'nun 1 Ağustos Pazartesi günkü olağanüstü toplantısına katılmayacağını belirterek, "CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Diğer partilere de tavsiyem budur. Özellikle Millet İttifakı'ndaki partilere." dedi.

Partisinin Şişli’deki İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Destici, CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdığını anımsatarak şunları söyledi:

"Ben katılmayacağım. CHP’nin ucuz siyasetinin bir parçası olmadık ve olmayacağız. Diğer partilere de tavsiyem budur. Özellikle Millet İttifakı'ndaki partilere. Yok, önceden CHP kendilerini bilgilendirmiş ve anlaşmışlarsa onu da açıklasınlar. Öyle bir durum olmadığı gözüküyor. CHP'nin bu çağrıyı yaparken, ne İyi Parti ile ne Saadet ile ne Demokrat Parti ile ne Gelecek ile ne DEVA’sı ile görüşmediği ortaya çıkıyor. Hadi bizle Cumhur İttifakı'ndaki bizlerle görüşmüyor. Eğer CHP’nin bu çağrısına uyarlarsa o zaman onlara şunu sorarız: Siz CHP’nin kapı kulu musunuz?"

'ÖNERİYİ DOĞRU BULMUYORUZ'

Destici, TBMM'nin uzlaşmayla tatile girdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"CHP şimdi kimseyle konuşmadan, siyasi rant elde etmek için merhum Ekrem Karakaya'nın şehadeti üzerinden istismar siyaseti güdüyor. Ekrem Karakaya bizim evladımız, ailesi bizim canımız. Bizim insanımız, Kayserili, Develili, bizim insanımız. Bizim gibi milli ve manevi değerlere sahip bir aile. Dolayısıyla da bizim yüreğimiz yandı, ciğerimiz parçalandı. Onu dahi istismar eden bir CHP zihniyetiyle karşı karşıyayız. Samimiysen yapman gereken neydi? Diyecektin ki 'Kardeşim bu önerge de görüşülmeden tatile girmesine karşıyım.' deyip gerekli adımları atabilirdin, atmadın. Son gün, son hafta atmadın. CHP’nin bu önerisini doğru bulmuyoruz, yerinde bulmuyoruz, katılmayacağız. Bu şu anlama da gelmemeli. CHP bunu da malzeme yapamaz. Bugüne kadar sağlık çalışanlarıyla ilgili her konuyu en güçlü şekilde gündeme taşıdık. Sağlık çalışanlarının haklarının da her zaman savunucusu olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz ama CHP'nin istismar siyasetiyle ya da Türk Tabipleri Birliğinin iki yüzlü, Türk milletinin inanç ve kimliğine aykırı girişimleriyle değil."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve birebirhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.